Part Number # ACS580-01-046A-2+B056
SKU # 2375632
ACS580-01-046A-2+B056
ABB ACS580-01-046A-2+B056 ACS580 Drive, 240 V, 30.8 A, 10 hp, 203 mm W x 229 mm D
Part Number # ACS580-01-046A-2+B056
SKU # 2375632
$4415.75 / Each
Typical price:$5195.00 / Each
ABB Drives ACS580-01-046A-2+B056 Key Features
| Brand: | ABB Drives |
|---|---|
| Part Number # : | ACS580-01-046A-2+B056 |
| SKU #: | 2375632 |
| Amperage Rating: | 30.8 A |
| Enclosure Type: | IP55 |
| Series: | ACS580 |
| Depth: | 229 mm |
| Height: | 490 mm |
| Width: | 203 mm |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 06438177540663 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$4415.75 / Each
Typical price:$5195.00 / Each
Quantity:
- ABB, ACS580-01-046A-2+B056, Drive, Series: ACS580, 240 V, 30.8 A, 10 hp, 203 mm Width, 229 mm Depth, 490 mm Height, IP55 Enclosure, Wall Mounting, MetalSKU #2375632Part Number #ACS580-01-046A-2+B056UNSPSC39122001UPC06438177540663
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

