Part Number # AF16-30-10-13
SKU # 2256942
AF16-30-10-13
ABB AF16-30-10-13 AF16 Contactor, 100 VAC, 250 VDC V Coil, 30 A, 3NO Contact, 3 Poles
Part Number # AF16-30-10-13
SKU # 2256942
ABB AF16-30-10-13 Key Features
Brand:ABB
Part Number # :AF16-30-10-13
Coil Voltage:100 V AC, 250 V DC
Dimensions:86 mm H x 45 mm W x 77 mm D
Operating Cycles:3600 Cycles
Operating Temperature:-60 to 80 deg C
Series:AF16
Wattage:9 kW