Part Number # XT4HU3175BFF000XXX
SKU # 2450417
XT4HU3175BFF000XXX
ABB XT4HU3175BFF000XXX
SKU # 2450417
ABB XT4HU3175BFF000XXX Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
Quantity:
- ABB, XT4HU3175BFF000XXX, Molded Case Circuit Breaker, Low Voltage, Series: Tmax XT, 600/690 VAC, 175 A, 50/60 Hz Frequency, 25 kA Interrupt, XT4 250A Frame, Electronic Trip, 875 to 1750 A Trip, 3 Pole, Front Line/Load Side Connection, Double Insulated Insulation, -13 to 158 deg F, 6.3 in H x 4.13 in W x 3.25 in D Dimensions
XT4HU3175BFF000XXX Application
- Frame XT4 to 250 A, 600 V (UL)/250 A, 690 V (IEC) thermal magnetic and electronic protection