Part Number # XT4NQ3150AFF000XXX
SKU # 2374952
XT4NQ3150AFF000XXX
ABB XT4NQ3150AFF000XXX Sace Molded Case Circuit Breaker
Part Number # XT4NQ3150AFF000XXX
SKU # 2374952
$1098.13 / Each
Typical price:$3441.30 / Each
ABB XT4NQ3150AFF000XXX Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
| Part Number # : | XT4NQ3150AFF000XXX |
| SKU #: | 2374952 |
| Amperage Rating: | 150 A |
| Dimensions: | 6.3 in H x 4.13 in W x 3.25 in D |
| Frame: | XT4 250A |
| Interrupt Rating: | 18 A at 600 VAC |
| Series: | Tmax XT |
| Temperature Rating (Degrees F): | 104 deg F |
| Trip Type: | Thermal Magnetic |
| Connection type: | F Front Line/F Front Load |
| UNSPSC: | 39121616 |
| UPC: | 08057558504360 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$1098.13 / Each
Typical price:$3441.30 / Each
Quantity:
- ABB SACE Molded Case Circuit Breaker, Low Voltage, Series: Tmax XT, 600 V AC/DC, 150 A, 50/60 Hz Frequency, 18 A at 600 VAC Interrupt, XT4 250A Frame, Thermal Magnetic Trip, 3 Pole, F Front Line/F Front Load Connection, 104 deg F, 6.3 in H x 4.13 in W x 3.25 in D Dimensions
XT4NQ3150AFF000XXX Application
For all distribution levels from the main low voltage switchboard to the sub switchboard in the installationXT4NQ3150AFF000XXX Item Features
- Without lugs
XT4NQ3150AFF000XXX Standards
UL 489 100% Rated Version|CSA C22.2SKU #2374952Part Number #XT4NQ3150AFF000XXXUNSPSC39121616UPC08057558504360
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

