Part Number # 126-12LTF
SKU # 2286475
Brand: B-Line
126-12LTF
B-Line 126-12LTF Wireway Telescopic Fitting
Part Number # 126-12LTF
SKU # 2286475
$619.35 / Each
Typical price:$1424.50 / Each
B-Line 126-12LTF Key Features
| Brand: | B-Line |
|---|---|
| Part Number # : | 126-12LTF |
| SKU #: | 2286475 |
| Finish: | Polyester Powder Coated |
| Suitable For Use With: | NEMA 12/IP54 Hinged/Latched Cover Lay-In Wireway |
| Height: | 6 in |
| Length: | 12 in |
| Width: | 12 in |
| UNSPSC: | 39131711 |
| UPC: | 00782051005370 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$619.35 / Each
Typical price:$1424.50 / Each
Quantity:
- B-Line Telescopic Fitting, 12 in Length, 12 in Width, 6 in Height, For Use With: NEMA 12/IP54 Hinged/Latched Cover Lay-In Wireway, 14 ga Steel, Gray, Polyester Powder Coated
126-12LTF Application
Industrial Facilities and Factories - Lighting and Lighting Controls, Commercial/Institutional Buildings/Structures - Power Distribution and Controls, Critical Power, Residential Buildings and Facilities, Safety and Security Systems, Automation and Monitoring126-12LTF Includes
Hardware126-12LTF Item Features
- Adjustable length from 1 to 7 in
- No cutting or welding required
126-12LTF Standards
CSA C22.2 #26|UL 870SKU #2286475Part Number #126-12LTFUNSPSC39131711UPC00782051005370
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

