Part Number # DSC603812
SKU # 2246813
DSC603812
B-Line DSC603812 Circuit Breaker Enclosure
Part Number # DSC603812
SKU # 2246813
$2232.49 / Each
Typical price:$5134.73 / Each
B-Line DSC603812 Key Features
| Brand: | B-Line |
|---|---|
| Part Number # : | DSC603812 |
| SKU #: | 2246813 |
| NEMA Rating: | NEMA 4/12 |
| Series: | Premier |
| Type: | 1-Door Medium |
| Country of origin: | US |
| Depth: | 12 in |
| Height: | 60 in |
| Mounting type: | Wall |
| Width: | 38 in |
| UNSPSC: | 39121318 |
| UPC: | 00782051297003 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$2232.49 / Each
Typical price:$5134.73 / Each
Quantity:
- B-Line Circuit Breaker Enclosure, 1-Door Medium, Series: Premier, 38 in Width, 12 in Depth, 60 in Height, NEMA 4/12, Wall Mount, Gray
DSC603812 Application
Industrial Enclosures, Premium Enclosures Type 4, 12 Schedule CDSC603812 Standards
CSA C22.2|IEC 60529|UL 508SKU #2246813Part Number #DSC603812UNSPSC39121318UPC00782051297003
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

