Part Number # 86781
SKU # 2208633
86781
Brady 86781 Production Status Tag
Part Number # 86781
SKU # 2208633
$74.69 / Pack
Typical price:$82.99 / Pack
Brady 86781 Key Features
| Brand: | Brady |
|---|---|
| Part Number # : | 86781 |
| SKU #: | 2208633 |
| Grommet Type: | Metal |
| Hole Size: | 3/8 in |
| Legend: | REJECTED PART NO:SERIAL NO:PART NAME:NUMBER OF PIECES REJECTED:REASON:DISPOSITION:INSPECTOR:DATE |
| Legend/Background Color: | Black on Red |
| Type: | 1-Sided Rectangular Write-On |
| Country of origin: | MX |
| Height: | 3 in |
| Material: | B-853 Cardstock |
| Width: | 5-3/4 in |
| Manufacturer Name: | Brady Worldwide |
| UNSPSC: | 55121503 |
| UPC: | 00754473867812 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$74.69 / Pack
Typical price:$82.99 / Pack
Quantity:
- Brady Production Status Tag, 1-Sided Rectangular Write-On, Legend: REJECTED PART NO:SERIAL NO:PART NAME:NUMBER OF PIECES REJECTED:REASON:DISPOSITION:INSPECTOR:DATE, Black on Red Legend/Background, 3 in Height, 5-3/4 in Width, B-853 Cardstock, 3/8 in Hole, Metal Grommet
86781 Application
Indoor Application86781 Includes
(100) 12 in Cotton String Ties86781 Item Features
- The excellent write-on surface of B-853 Cardstock is ideal for adding on-the-spot customized notes and other information
- Paper cardstock tags are recommended for indoor use only
- Not recommended for chemical exposure
86781 Standards
ANSI Z53.1-1967/Z535-2006|OSHA 1910.145SKU #2208633Part Number #86781UNSPSC55121503UPC00754473867812
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

