Part Number # DRUBGFI15
SKU # 360743
Brand: Hubbell
DRUBGFI15
Hubbell DRUBGFI15 DIN Rail Utility Box
Part Number # DRUBGFI15
SKU # 360743
Hubbell DRUBGFI15 Key Features
| Brand: | Hubbell |
|---|---|
| Dimensions: | 3.31 in W x 2.54 in D x 5.62 in H |
| Type: | 1-Outlet GFCI Grounding Molded and Fabricated DIN Rail Mount |
Quantity:
- Hubbell Wiring Device-Kellems, DRUBGFI15, DIN Rail Utility Box, 125 V AC, 15 A, 2 Pole, 3 Wires, 5-15R NEMA Rating, Composite, Gray, 3.31 in W x 2.54 in D x 5.62 in H Dimensions