Part Number # HBL3100B6W
SKU # 2306964
HBL3100B6W
Hubbell HBL3100B6W Pin and Sleeve Inlet
Part Number # HBL3100B6W
SKU # 2306964
Hubbell HBL3100B6W Key Features
| Brand: | Hubbell |
|---|---|
| Type: | 1-Phase Flanged Male Single Standard Watertight Screw Mount |
Quantity:
- Hubbell Wiring Device-Kellems, HBL3100B6W, Pin and Sleeve Inlet, 1-Phase Flanged Male Single Standard Watertight Screw Mount, 250 V AC, 100 A, 15 hp, 2 Pole, 3 Wires, Industrial Grade, IP67 Enclosure, -40 to 75 deg C, Pressure Screw Terminal, Thermoplastic, Blue, 5-1/2 in W x 5-1/2 in H Dimensions