Part Number # HBL4100P12W
SKU # 2242692
Brand: Hubbell
HBL4100P12W
Hubbell HBL4100P12W Pin and Sleeve Plug
Part Number # HBL4100P12W
SKU # 2242692
Hubbell HBL4100P12W Key Features
| Brand: | Hubbell |
|---|---|
| Dimensions: | 4.92 in Dia x 12.63 in L |
| Type: | 1-Phase Grounding Heavy Duty Male Non-NEMA Portable Standard Watertight Cord Mount |
Quantity:
- Hubbell Wiring Device-Kellems, HBL4100P12W, Pin and Sleeve Plug, 1-Phase Grounding Heavy Duty Male Non-NEMA Portable Standard Watertight Cord Mount, 125/250 V AC, 100 A, 15 hp, 3 Pole, 4 Wires, Industrial Grade, IP67 Enclosure, -40 to 75 deg C, Pressure Screw Terminal, Composite, Orange, 4.92 in Dia x 12.63 in L Dimensions