Part Number # PS60-SSAX
SKU # 2325774
PS60-SSAX
Legrand-Pass & Seymour PS60-SSAX Safety Switch
Part Number # PS60-SSAX
SKU # 2325774
Legrand-Pass & Seymour PS60-SSAX Key Features
Brand:Legrand-Pass & Seymour
Part Number # :PS60-SSAX
Actuator Type:Switch Handle
Amperage Rating:60 A
Contact Form:1NO-1NC 1 Form A/1 Form B
Dimensions:7.19 in L x 6.31 in W x 12.38 in H
Enclosure Type:NEMA 4X/12K/IP67/IP69
Frequency Rating:60 Hz