Part Number # CCMR17.5TXP
SKU # 2254316
Brand: Littelfuse
CCMR17.5TXP
Littelfuse CCMR17.5TXP POWR-GARD Time Delay Fuse
Part Number # CCMR17.5TXP
SKU # 2254316
Littelfuse CCMR17.5TXP Key Features
| Brand: | Littelfuse |
|---|---|
Quantity:
Part Number: CCMR17.5TXP
Littelfuse POWR-GARD Time Delay Fuse, Series: CCMR, Non-Indicating, 17.5 A, 600 VAC/500 VDC, 20/200 kA Interrupt, Class: CC, 50/60 Hz Frequency, Ferrule Terminal, Holder Mounting, Cartridge Body, Dual Element, 0.41 in Dia x 1.5 in L Body
Additional Description: LTFS-CCMR17.5TXP CCMR17.5TXP FUSE 600V T/D CLASS CC 17.5A RoHS