Part Number # 9108210
SKU # 77493
9108210
Rittal 9108210 Enclosure
Part Number # 9108210
SKU # 77493
$145.76 / Each
Typical price:$182.20 / Each
Rittal 9108210 Key Features
| Brand: | Rittal |
|---|---|
| Part Number # : | 9108210 |
| SKU #: | 77493 |
| Finish: | Textured Paint |
| NEMA Rating: | NEMA 4/IP66 |
| Series: | GA Series |
| Type: | Small |
| Depth: | 80 mm |
| Height: | 120 mm |
| Width: | 122 mm |
| Manufacturer Name: | Rittal |
| UNSPSC: | 39121302 |
| UPC: | 00639889273313 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$145.76 / Each
Typical price:$182.20 / Each
Quantity:
- Rittal Enclosure, Small, Series: GA Series, 120 mm Height, 122 mm Width, 80 mm Depth, NEMA 4/IP66 NEMA Rating, Cast Aluminum, Textured Paint, Silver Gray
9108210 Includes
Housing With Cover, Cover Screws, Captive, Screws9108210 Item Features
- Without mounting plate
SKU #77493Part Number #9108210UNSPSC39121302UPC00639889273313
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

