Part Number # 9113210
SKU # 71591
9113210
Rittal 9113210 Enclosure
Part Number # 9113210
SKU # 71591
$236.69 / Each
Typical price:$295.87 / Each
Rittal 9113210 Key Features
| Brand: | Rittal |
|---|---|
| Part Number # : | 9113210 |
| SKU #: | 71591 |
| Finish: | Textured Paint |
| Series: | GA Series |
| Depth: | 90 mm |
| Height: | 1090 mm |
| Width: | 260 mm |
| UNSPSC: | 39121302 |
| UPC: | 00639889273436 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$236.69 / Each
Typical price:$295.87 / Each
Quantity:
- Rittal Enclosure, Small, Series: GA Series, 1090 mm Height, 260 mm Width, 90 mm Depth, NEMA 4/IP66 NEMA Rating, Cast Aluminum, Textured Paint, Silver Gray
9113210 Includes
Housing With Cover, Cover Screws, Captive, Screws9113210 Item Features
- Without mounting plate
SKU #71591Part Number #9113210UNSPSC39121302UPC00639889273436
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

