Part Number # 9001KYAF1
SKU # 2212211
Brand: Schneider Electric
9001KYAF1
Schneider Electric 9001KYAF1 Harmony Pushbutton Enclosure
Part Number # 9001KYAF1
SKU # 2212211
$155.08 / Each
Typical price:$157.66 / Each
Schneider Electric 9001KYAF1 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | 9001KYAF1 |
| SKU #: | 2212211 |
| NEMA Rating: | NEMA 3/13 |
| Number of Outlets: | 1 |
| Depth: | 3.62 in |
| Length: | 4.45 in |
| Material: | Steel |
| Width: | 4.17 in |
| UNSPSC: | 39121565 |
| UPC: | 00785901201434 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$155.08 / Each
Typical price:$157.66 / Each
Quantity:
- Schneider Electric Harmony Pushbutton Enclosure, 4.45 in Length, 4.17 in Width, 3.62 in Depth, NEMA 3/13, 1 Outlet, Surface Mount, Steel, Gray
9001KYAF1 Includes
Non-Illuminated Operators, Selector Switches, Pilot Lights, Illuminated Operators, Enclosure9001KYAF1 Item Features
- Control stations use pushbutton and pilot lights from the 9001K metal and 9001SK plastic operator range
- KY device short name
- 1-cutout
- Control station enclosure 30 mm K+SK+KX
- Undrilled and does not includes conduit hub
9001KYAF1 Standards
UL Listed|REACH Compliant|RoHS Compliant9001KYAF1 Warranty
18 MonthsSKU #2212211Part Number #9001KYAF1UNSPSC39121565UPC00785901201434
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

