Part Number # ABLS1A24031
SKU # 2384289
ABLS1A24031
Schneider Electric ABLS1A24031 Power Supply Units
Part Number # ABLS1A24031
SKU # 2384289
$151.41 / Each
Typical price:$165.39 / Each
Schneider Electric ABLS1A24031 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ABLS1A24031 |
| SKU #: | 2384289 |
| Amperage Rating: | 3.1 A |
| Input Voltage: | 100 to 240 V AC,140 to 340 V DC |
| Country of origin: | TH |
| Depth: | 4.02 in |
| Height: | 4.87 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 1.06 in |
| UNSPSC: | 39121004 |
| UPC: | 03606481500205 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$151.41 / Each
Typical price:$165.39 / Each
Quantity:
- Schneider Electric ABLS1A24031, 100 to 240 V AC,140 to 340 V DC Input, 24 VDC Output, 15 W Power, 3.1 A, 1.06 in Width, 4.02 in Depth, 4.87 in Height
ABLS1A24031 Application
For simple machines and applications, modular power supplies are primarily apprec, For applications in industrial, commercial and residential applications such as cABLS1A24031 Item Features
- Bring energy to your automated systems
- Integrated overload, short-circuit, overvoltage, and undervoltage protection
- Wide input voltage range
- High degree of output voltage stability
- Efficiency
ABLS1A24031 Standards
PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|EN 62368-1EN/IEC 61010-1EN 61010-2-201EN/IEC 61204-3EN 61000-6-1EN 61000-6-2EN 61000-6-3EN 61000-6-4EN 61000-3-2EN 61000-3-3UL 62368-1UL 61010-1UL 61010-2-201CSA C22.2 No 62368-1CSA C22.2 No 61010-1CSA C22.2 No 61010-2-201EN/IEC 62368-1|CECUL ListedCUL RecognizedRCMCB SchemeEACKCNEC class 2SKU #2384289Part Number #ABLS1A24031UNSPSC39121004UPC03606481500205
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

