Part Number # ABLS1A24050
SKU # 2386160
ABLS1A24050
Schneider Electric ABLS1A24050 Power Supply Units
Part Number # ABLS1A24050
SKU # 2386160
$240.17 / Each
Typical price:$262.34 / Each
Schneider Electric ABLS1A24050 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ABLS1A24050 |
| SKU #: | 2386160 |
| Amperage Rating: | 5 A |
| Input Voltage: | 100 to 240 V AC,140 to 340 V DC |
| Country of origin: | TH |
| Depth: | 4.63 in |
| Height: | 4.87 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| UNSPSC: | 39121004 |
| UPC: | 03606481500236 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$240.17 / Each
Typical price:$262.34 / Each
Quantity:
- Schneider Electric ABLS1A24050, 100 to 240 V AC,140 to 340 V DC Input, 24 VDC Output, 25 W Power, 5 A, 1.57 in Width, 4.63 in Depth, 4.87 in Height
ABLS1A24050 Application
For simple machines and applications, modular power supplies are primarily apprec, For applications in industrial, commercial and residential applications such as cABLS1A24050 Item Features
- Bring energy to your automated systems
- Integrated overload, short-circuit, overvoltage, and undervoltage protection
- Wide input voltage range
- High degree of output voltage stability
- Efficiency
ABLS1A24050 Standards
CECUL ListedCUL RecognizedRCMCB SchemeEACKC|PROP65: This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|EN 62368-1EN/IEC 61204-3EN 61000-6-1EN 61000-6-2EN 61000-6-3EN 61000-6-4EN 61000-3-2EN 61000-3-3UL 62368-1CSA C22.2 No 62368-1UL 508CSA C22.2 No. 107.1EN/IEC 62368-1SKU #2386160Part Number #ABLS1A24050UNSPSC39121004UPC03606481500236
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

