Part Number # ATV212HU15N4
SKU # 2224179
ATV212HU15N4
Schneider Electric ATV212HU15N4 Altivar 212 Ac Variable Speed Drive
Part Number # ATV212HU15N4
SKU # 2224179
$577.31 / Each
Typical price:$706.70 / Each
Schneider Electric ATV212HU15N4 Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | ATV212HU15N4 |
| SKU #: | 2224179 |
| Amperage Rating: | 3.7 A |
| Enclosure Type: | IP20/IP21/IP41/Open |
| Depth: | 150 mm |
| Height: | 143 mm |
| Width: | 107 mm |
| UNSPSC: | 39122001 |
| UPC: | 00785901695356 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$577.31 / Each
Typical price:$706.70 / Each
Quantity:
Schneider Electric ATV212HU15N4 Altivar 212 Ac Variable Speed Drive
Brand: Schneider Electric
Part Number: ATV212HU15N4
Schneider Electric Altivar 212 AC Variable Speed Drive, 3-Phase, 400/480 VAC, 3.7 A, 2 hp, 107 mm Width, 150 mm Depth, 143 mm Height, IP20/IP21/IP41/Open Enclosure, LED Display, Panel Mounting
Additional Description: SQD -ATV212HU15N4 ATV212 1,5KW 2HP 480V TRI CEM IP20
Catalog Description: variable speed drive, Altivar 212, 1.5kW, 2hp, 480V, 3 phases, with EMC, IP21
ATV212HU15N4 Application
HVAC Supply, Return Fans, Cooling Tower Fans, Pumps, Domestic Water Pumps, Compressor, Asynchronous Motor and Fans in HVAC ApplicationsATV212HU15N4 Item Features
- Centralized technical management
- Instant viewing of the energy consumption
- User-friendly
- Compact size
- Simple maintenance
- Continuity of service assured
- https://www.youtube.com/embed/u8HMylQwcH0
ATV212HU15N4 Standards
IP21SKU #2224179Part Number #ATV212HU15N4UNSPSC39122001UPC00785901695356
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

