Part Number # C10B4TM080
SKU # 2414389
Brand: Schneider Electric
C10B4TM080
Schneider Electric C10B4TM080 Compact NSX new generation Molded Case Circuit Breaker
Part Number # C10B4TM080
SKU # 2414389
Schneider Electric C10B4TM080 Key Features
|---|---|
| Dimensions: | 161 mm H x 140 mm W x 86 mm D |
| Series: | Compact NSX new generation |
| Temperature Rating (Degrees F): | -25 to 70 Operation/-50 to 85 Storage deg C |
Quantity:
- Schneider Electric, C10B4TM080, Molded Case Circuit Breaker, Series: Compact NSX new generation, 690 V AC, 80 A, 50/60 Hz Frequency, 25 kA Interrupt, Thermal Magnetic Trip, 4 Pole, Toggle Actuator, Bracket Mounting, -25 to 70 Operation/-50 to 85 Storage deg C, 161 mm H x 140 mm W x 86 mm D Dimensions