Part Number # JGA36250U31X
SKU # 2291919
Brand: Schneider Electric
JGA36250U31X
Schneider Electric JGA36250U31X I-Line Powerpact J Molded Case Circuit Breaker
Part Number # JGA36250U31X
SKU # 2291919
Schneider Electric JGA36250U31X Key Features
Brand:Schneider Electric
Part Number # :JGA36250U31X
Actuator Type:Toggle Handle
Dimensions:4.12 in W x 4.36 in D x 6.4 in H
Frame:G
Interrupt Rating:65 kA at 240 VAC/35 kA at 480 VAC/18 kA at 600 VAC/20 kA at 250/500 VDC
Trip Range:250 A