Part Number # JJA36250U33X
SKU # 2393374
JJA36250U33X
Schneider Electric JJA36250U33X I-Line Powerpact Molded Case Circuit Breaker
Part Number # JJA36250U33X
SKU # 2393374
Schneider Electric JJA36250U33X Key Features
Brand:Schneider Electric
Part Number # :JJA36250U33X
Dimensions:4.12 in W x 4.36 in D x 6.4 in H
Frame:J
Interrupt Rating:100 kA at 240 VAC/65 kA at 480 VAC/25 kA at 600 VAC/20 kA at 250 VDC
Trip Range:250 A