Part Number # NSYCVF165M230PF
SKU # 2371585
NSYCVF165M230PF
Schneider Electric NSYCVF165M230PF Climasys Cv Forced Ventilation Fan
Part Number # NSYCVF165M230PF
SKU # 2371585
$92.33 / Each
Typical price:$101.56 / Each
Schneider Electric NSYCVF165M230PF Key Features
| Brand: | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Number # : | NSYCVF165M230PF |
| SKU #: | 2371585 |
| Air Flow Rate: | 165 cu-m/hr |
| Amperage Rating: | 0.12/0.94 A |
| Dimensions: | 10.55 in H x 9.76 in W x 4.09 in D |
| Enclosure Type: | IP54 |
| Motor Type: | Axial |
| Sound Level: | 50 to 51 dB |
| Type: | Self-Extinguishing |
| Country of origin: | FR |
| Manufacturer Name: | Schneider Electric |
| UNSPSC: | 39121321 |
| UPC: | 00785901698494 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$92.33 / Each
Typical price:$101.56 / Each
Quantity:
- Schneider Electric ClimaSys CV Forced Ventilation Fan, Self-Extinguishing, 230 V AC, 0.12/0.94 A, 14.3/16.3 W Power, 50 to 51 dB Sound Level, 165 cu-m/hr Air Flow, Axial Motor, Injected Thermoplastic (ASA PC) Grille, IP54 Enclosure, 10.55 in H x 9.76 in W x 4.09 in D Dimensions
NSYCVF165M230PF Includes
(2) Protective Grille, (1) Front Outlet Grille, (1) Motor, (1) G2 Standard Filter, (1) Cutout Template and (1) Power CordNSYCVF165M230PF Item Features
- Connections terminals by faston connector
NSYCVF165M230PF Standards
IP54NSYCVF165M230PF Warranty
18 monthsSKU #2371585Part Number #NSYCVF165M230PFUNSPSC39121321UPC00785901698494
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

