Part Number # HOM1224L125PRB
SKU # 2392955
Brand: Square D
HOM1224L125PRB
Square D HOM1224L125PRB Homeline Main Lug Loadcenter
Part Number # HOM1224L125PRB
SKU # 2392955
Square D HOM1224L125PRB Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Type: | 1-Phase Convertible Neutral Rainproof |
Quantity:
- Square D Homeline Main Lug Loadcenter, 1-Phase Convertible Neutral Rainproof, 120/240 V AC, 125 A, 1 Pole, 50/60 Hz Frequency, 10 kA Interrupt, 24 Circuits, HOM Breaker, Panel Breaker Mounting, 3-Wire Wiring Configuration, 6 Spaces, 6 to 1 AWG, 6 to 2/0 AWG Wire, Plug-On Mounting, NEMA 3R Enclosure, Steel Housing Material, 14.75 in W x 4.52 in D x 18.92 in H Dimensions