Part Number # Q23225NS
SKU # 2209617
Q23225NS
Square D Q23225NS Powerpact Circuit Breaker Enclosure
Part Number # Q23225NS
SKU # 2209617
Square D Q23225NS Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Part Number # : | Q23225NS |
| Electrical Ratings: | 100 to 225 A, 240 V AC |
| Frame: | QBL/QDL/QGL/QJL/Q2 |
| Number of Poles: | 2/3 |
Quantity:
- Square D PowerPact Circuit Breaker Enclosure, 9.88 in Width, 4-3/4 in Depth, 26-1/4 in Height, NEMA 1, QBL/QDL/QGL/QJL/Q2 Frame, 2/3 Pole, 100 to 225 A, 240 V AC, Surface Mount, Steel, Painted, Gray