Part Number # QBL32225
SKU # 1004056
QBL32225
Square D QBL32225 Powerpact Molded Case Circuit Breaker
Part Number # QBL32225
SKU # 1004056
Square D QBL32225 Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Part Number # : | QBL32225 |
| Dimensions: | 4.5 in W x 3.93 in D x 6.5 in H |
| Type: | Type QBL Standard |
Quantity:
- Square D, QBL32225, Qbl Standard Molded Case Circuit Breaker, 240 V AC, 225 A, 50/60 Hz Frequency, 10 kA Interrupt, Q Frame, Thermal Magnetic Trip, 1200 to 2400 A Trip, 3 Pole, 3 ph, Line/Load Lug Connection, 4 AWG to 300 kcmil Wire, -13 to 158 deg F, 4.5 in W x 3.93 in D x 6.5 in H Dimensions
QBL32225 Application
For providing overload and short circuit protection applicationsQBL32225 Item Features
- Available in 2 or 3 pole design