Part Number # ZB5AZ101
SKU # 320777
ZB5AZ101
Square D ZB5AZ101 Contact Block
Part Number # ZB5AZ101
SKU # 320777
$13.86 / Each
Typical price:$16.17 / Each
Square D ZB5AZ101 Key Features
| Brand: | Square D |
|---|---|
| Part Number # : | ZB5AZ101 |
| SKU #: | 320777 |
| Contact Configuration: | 1NO |
| Contact Rating: | 600 V AC |
| Dimensions: | 1.18 in W x 1.26 in D x 1.65 in H |
| Size: | 22 mm Dia |
| Type: | Single |
| Material: | Plastic |
| UNSPSC: | 39122216 |
| UPC: | 00785901370215 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$13.86 / Each
Typical price:$16.17 / Each
Quantity:
- Square D Contact Block, Single, 22 mm Dia Size, 1NO Contact Configuration, 600 V AC Contact, Screw Clamp Terminal, Plastic, Black/Green, 1.18 in W x 1.26 in D x 1.65 in H Dimensions
ZB5AZ101 Item Features
- Environmental condition - TH protective treatment
- -40 to 158 deg F Storage Temperature/ -13 to 158 deg F operating temperature
- 1NO contacts configuration
- 5 gn vibration resistance conforming to IEC 60068-2-6
ZB5AZ101 Standards
EN/IEC 60947-1/EN/IEC 60947-5-1|EN/IEC 60947-5-4|JIS C 4520|UL 508|CSA 14SKU #320777Part Number #ZB5AZ101UNSPSC39122216UPC00785901370215
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

