Part Number # 9007HA1
SKU # 35752
9007HA1
Telemecanique 9007HA1 Osisense Limit Switch Lever Arm
Part Number # 9007HA1
SKU # 35752
$40.42 / Each
Telemecanique 9007HA1 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | 9007HA1 |
| SKU #: | 35752 |
| Arm Length: | 0.88 to 4 in |
| Roller Diameter: | 0.63 in |
| Roller Material: | Oil Impregnated Sintered Iron |
| Roller Width: | 1/4 in |
| UNSPSC: | 39122213 |
| UPC: | 00785901743729 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$40.42 / Each
Quantity:
- Square D OsiSense Limit Switch Lever Arm, 0.88 to 4 in Arm Length, 0.63 in Roller Dia, 1/4 in Roller Width, Oil Impregnated Sintered Iron Roller, Steel Arm
9007HA1 Specifications
- -20 to 185 deg F operating temperature
SKU #35752Part Number #9007HA1UNSPSC39122213UPC00785901743729
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

