Part Number # 9007HA2
SKU # 35834
9007HA2
Telemecanique 9007HA2 Osisense Limit Switch Lever
Part Number # 9007HA2
SKU # 35834
$39.60 / Each
Telemecanique 9007HA2 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | 9007HA2 |
| SKU #: | 35834 |
| Arm Length: | 0.88 to 4 in |
| Roller Diameter: | 0.63 in |
| Roller Material: | Steel |
| Roller Width: | 0.63 in |
| Series: | 9007C |
| Type: | Heavy Duty Rotary Standard Format |
| UNSPSC: | 39122213 |
| UPC: | 00785901743910 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$39.60 / Each
Quantity:
- Telemecanique OsiSense Limit Switch Lever, Heavy Duty Rotary Standard Format, Series: 9007C, 0.88 to 4 in Arm Length, 0.63 in Roller Dia, 0.63 in Roller Width, Outside Roller Position, Steel Roller, Zinc Plated Arm
9007HA2 Application
9007AW and 9007C Heavy Duty/Industrial Limit Switches Applications9007HA2 Item Features
- Lever arm roller action
- Cast zinc spring return adjustable bendable roller lever
- Without positive opening
- By 30 deg cam switch actuation
- One steel outside roller
- Lateral approach
- AWC type
- Adjustable length actuator
9007HA2 Standards
PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP), which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65warnings.ca.gov|RoHS Compliant|SWASSKU #35834Part Number #9007HA2UNSPSC39122213UPC00785901743910
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

