Part Number # XSDH603629
SKU # 2168087
XSDH603629
Telemecanique XSDH603629 Osisense Proximity Sensor
Part Number # XSDH603629
SKU # 2168087
$254.11 / Each
Telemecanique XSDH603629 Key Features
| Brand: | Telemecanique |
|---|---|
| Part Number # : | XSDH603629 |
| SKU #: | 2168087 |
| Frequency Response: | 50 Hz |
| Sensing Distance: | 1.57 to 2.36 in |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Position: | Front |
| Size: | 3.94 in H x 3.15 in W x 1.57 in D |
| UNSPSC: | 39122230 |
| UPC: | 00785901619970 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$254.11 / Each
Quantity:
- Telemecanique OsiSense Proximity Sensor, Fixed, Series: XSD, Inductive Sensing Method, 1.57 to 2.36 in Sensing Distance, Front Sensing Position, 24 V DC, 20 mA, 50 Hz Frequency Response, Screw Clamp Connection, 3.94 in H x 3.15 in W x 1.57 in D Size, IP67 Enclosure, -13 to 158 deg F, Plastic
XSDH603629 Application
General Purpose ApplicationsXSDH603629 Standards
PROP65: This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds, which is known to the State of California to cause cancer, and Bisphenol A (BPA), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov|RoHS CompliantSKU #2168087Part Number #XSDH603629UNSPSC39122230UPC00785901619970
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

