Part Number # XXT12A8M8
SKU # 2304079
Brand: Telemecanique
XXT12A8M8
Telemecanique XXT12A8M8 Ultrasonic Sensor Transmitter
Part Number # XXT12A8M8
SKU # 2304079
Telemecanique XXT12A8M8 Key Features
Brand:Telemecanique
Part Number # :XXT12A8M8
Environmental Conditions:-40 to 176 deg F Storage Temperature, 30 gn Shock Resistance
Frequency Response:500 kHz
Measuring Range:0 to 0.66 ft
Sensing Distance:0.66 ft
Sensing Method:Ultrasonic
Series:XXT
Size:12 mm H x 12 mm W x 50 mm D