Part Number # 10RC-2577
SKU # 38149
Brand: Thomas & Betts
10RC-2577
Thomas & Betts 10RC-2577 Sta-Kon Female Disconnect
Part Number # 10RC-2577
SKU # 38149
Thomas & Betts 10RC-2577 Key Features
Brand:Thomas & Betts
Part Number # :10RC-2577
Barrel Type:Brazed Seam
Conductor Size:12 to 10 AWG
Dimensions:1.04 in L x 0.38 in W
Finish:Electroplated Tin
Insulated:Insulated
Series:250
Specifications:0.225 in Dia Maximum Insulation, 0.04 in THK Stock