Part Number # 14RB-2577
SKU # 38285
Brand: Thomas & Betts
14RB-2577
Thomas & Betts 14RB-2577 Sta-Kon Female Disconnect
Part Number # 14RB-2577
SKU # 38285
Thomas & Betts 14RB-2577 Key Features
Brand:Thomas & Betts
Part Number # :14RB-2577
Barrel Type:Brazed Seam
Conductor Size:16 to 14 AWG
Dimensions:1.01 in L x 0.38 in W
Finish:Electroplated Tin
Insulated:Fully Insulated
Series:250
Specifications:0.185 in Dia Maximum Insulation, 0.03 in THK Stock