Part Number # L-14-50-0-D
SKU # 45418
L-14-50-0-D
Thomas & Betts L-14-50-0-D Catamount Cable Tie
Part Number # L-14-50-0-D
SKU # 45418
$0.18 / Each
Typical price:$0.33 / Each
Thomas & Betts L-14-50-0-D Key Features
| Brand: | Thomas & Betts |
|---|---|
| Part Number # : | L-14-50-0-D |
| SKU #: | 45418 |
| Bundle Diameter: | 4 in |
| Series: | 50 Series |
| Type: | 1-Piece Standard |
| Length: | 14.6 in |
| Material: | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Width: | 0.18 in |
| UNSPSC: | 39121703 |
| UPC: | 00728494912509 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$0.18 / Each
Typical price:$0.33 / Each
Quantity:
- Catamount Cable Tie, 1-Piece Standard, Series: 50 Series, 14.6 in Length, 0.18 in Width, 0.05 in Thickness, 4 in Bundle Dia, Lock Mechanism: Plastic Pawl, 50 lb Tensile, -40 to 221 deg F, Nylon/Polyamide 6.6, Black
L-14-50-0-D Application
General Purpose and Indoor/Outdoor applicationsL-14-50-0-D Item Features
- Can be installed securely without tools
L-14-50-0-D Standards
CSA File No. 62275 Type 2/21S|Military Specification MS3367-2-0|UL ListedSKU #45418Part Number #L-14-50-0-DUNSPSC39121703UPC00728494912509
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

