Part Number # PIST-17B.30
SKU # 2286748
PIST-17B.30
Thomas & Betts PIST-17B.30 PMA PMAFLEX Flexible Conduit
Part Number # PIST-17B.30
SKU # 2286748
Thomas & Betts PIST-17B.30 Key Features
| Brand: | Thomas & Betts |
|---|---|
| Inside Diameter: | 0.64 in |
| Outside Diameter: | 0.83 in |
| Series: | PIS |
| Temperature Rating (Degrees F): | -50 to 95 deg C |
| Trade Size: | NW17 |
| Type: | Fine Profile Medium Wall |
| Country of origin: | CH |
| Length: | 30 m |
| Material: | Nylon 12/Polyamide |
| Manufacturer Name: | ABB |
Quantity:
- PMA PMAFLEX Flexible Conduit, Fine Profile Medium Wall, Series: PIS, NW17, 0.64 in Inside Dia, 0.83 in Outside Dia, 30 m Length, 30 mm Bend Radius, Highly Flexible Flexibility, -50 to 95 deg C, Nylon 12/Polyamide, Black