Part Number # TC105
SKU # 2117737
TC105
Thomas & Betts TC105 Ty-Rap Cable Tie Mounting Base
Part Number # TC105
SKU # 2117737
$338.30 / 1000Each
Typical price:$345.00 / Each
Thomas & Betts TC105 Key Features
| Brand: | Thomas & Betts |
|---|---|
| Part Number # : | TC105 |
| SKU #: | 2117737 |
| Base Length: | 1 in |
| Base Width: | 0.519 in |
| Maximum Tie Width: | 0.19 in |
| Material: | Aluminum |
| Mounting type: | Epoxy Glue/Threaded |
| UNSPSC: | 39121717 |
| UPC: | 00786210822488 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$338.30 / 1000Each
Typical price:$345.00 / Each
Quantity:
- Ty-Rap Cable Tie Mounting Base, 2-Way Tie Entry, Epoxy Glue/Threaded Mount, 0.19 in Maximum Tie Width, 1 in Base Length, 0.519 in Base Width, Aluminum, Metallic
TC105 Item Features
- -60 to 250 deg F operating temperature
- Weather and UV-resistant
SKU #2117737Part Number #TC105UNSPSC39121717UPC00786210822488
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

