Part Number # 2002-1405
SKU # 2191285
2002-1405
WAGO 2002-1405 TOPJOB S feedthrough terminal block
Part Number # 2002-1405
SKU # 2191285
$2.80 / Each
Typical price:$3.03 / Each
Wago 2002-1405 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2002-1405 |
| SKU #: | 2191285 |
| Series: | 2002 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 4-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 2.7 in |
| Length: | 1.29 in |
| Width: | 0.20 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04044918081566 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$2.80 / Each
Typical price:$3.03 / Each
Quantity:
- WAGO, 2002-1405, Terminal Block, 4-Conductor, Series: 2002, 1.29 in Length, 0.20 in Width, 2.7 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2002-1405 Application
Suitable for Ex e II applications2002-1405 Standards
EN 60947|EN 60947|EN 60947|UL 60079|EN 60079|CNCA-C23-01|TP TC 012/2011|IEC 60079|RoHS CompliantSKU #2191285Part Number #2002-1405UNSPSC39121410UPC04044918081566
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

