Part Number # 2006-1611/1000-541
SKU # 2244654
2006-1611/1000-541
WAGO 2006-1611/1000-541 TOPJOB S fuse disconnect terminal block
Part Number # 2006-1611/1000-541
SKU # 2244654
$17.50 / Each
Typical price:$22.05 / Each
Wago 2006-1611/1000-541 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2006-1611/1000-541 |
| SKU #: | 2244654 |
| Series: | 2006 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 2-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 3.79 in |
| Length: | 2.32 in |
| Width: | 0.29 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04045454823962 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$17.50 / Each
Typical price:$22.05 / Each
Quantity:
- WAGO, 2006-1611/1000-541, Terminal Block, 2-Conductor, Series: 2006, 2.32 in Length, 0.29 in Width, 3.79 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2006-1611/1000-541 Standards
RoHS CompliantSKU #2244654Part Number #2006-1611/1000-541UNSPSC39121410UPC04045454823962
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

