Part Number # 2006-1611/1000-867
SKU # 2388509
2006-1611/1000-867
WAGO 2006-1611/1000-867 2-conductor fuse disconnect terminal block with pivoting fuse holder
Part Number # 2006-1611/1000-867
SKU # 2388509
$18.52 / Each
Typical price:$22.05 / Each
Wago 2006-1611/1000-867 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2006-1611/1000-867 |
| SKU #: | 2388509 |
| Series: | 2006 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 2-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 3.79 in |
| Length: | 2.32 in |
| Width: | 0.29 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04050821183587 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$18.52 / Each
Typical price:$22.05 / Each
Quantity:
- WAGO, 2006-1611/1000-867, Terminal Block, 2-Conductor, Series: 2006, 2.32 in Length, 0.29 in Width, 3.79 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2006-1611/1000-867 Standards
RoHS CompliantSKU #2388509Part Number #2006-1611/1000-867UNSPSC39121410UPC04050821183587
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

