Part Number # 2010-1305
SKU # 2381040
2010-1305
WAGO 2010-1305 3-conductor through terminal block
Part Number # 2010-1305
SKU # 2381040
$6.74 / Each
Typical price:$8.02 / Each
Wago 2010-1305 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2010-1305 |
| SKU #: | 2381040 |
| Series: | 2010 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 3-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 3.50 in |
| Length: | 1.45 in |
| Width: | 0.39 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04055143645881 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$6.74 / Each
Typical price:$8.02 / Each
Quantity:
- WAGO, 2010-1305, Terminal Block, 3-Conductor, Series: 2010, 1.45 in Length, 0.39 in Width, 3.50 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2010-1305 Application
Suitable for Ex e II applications2010-1305 Standards
EN 60947|EN 60947|UL 60079|IEC 60079|CNCA-C23-01|TP TC 012/2011|IEC 60079|RoHS CompliantSKU #2381040Part Number #2010-1305UNSPSC39121410UPC04055143645881
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

