Part Number # 210-112
SKU # 351731
210-112
WAGO 210-112 Steel carrier rail
Part Number # 210-112
SKU # 351731
$13.45 / Each
Typical price:$14.16 / Each
Wago 210-112 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 210-112 |
| SKU #: | 351731 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | Slotted |
| Height: | 0.29 in |
| Length: | 1.37 in |
| Material: | Steel |
| Width: | 78.64 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04017332272292 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$13.45 / Each
Typical price:$14.16 / Each
Quantity:
WAGO 210-112 Steel carrier rail
Brand: Wago
Part Number: 210-112
WAGO Carrier Rail, Slotted, 1.37 in Length, 78.64 in Width, 0.29 in Height, Steel, For Use With: Terminal Block
Additional Description: WAGO-210-112 STEEL CARRIER RAIL; 35 X 7.5 MM 1 MM THICK; 2 M LONG (78.74") SLOTTED; ACCORDING TO EN 60715 HOLE WIDTH 25MM 51266638
Catalog Description: Steel carrier rail; 35 x 7.5 mm; 1 mm thick; 2 m long; slotted; according to EN 60715; "Hole width 25 mm; silver-colored
210-112 Specifications
- Bluish, tinned, chromed, CR3 color
- 2 m L x 1 mm THK
- 25 mm hole width
- Carrier rail 35 x 15 mounting
210-112 Item Features
- Bluish, tinned, chromed, CR3 color
- 2 m L x 1 mm THK
- 25 mm hole width
- Carrier rail 35 x 15 mounting
210-112 Standards
RoHS CompliantSKU #351731Part Number #210-112UNSPSC39121410UPC04017332272292
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

