Part Number # 2202-1405
SKU # 2404135
2202-1405
WAGO 2202-1405 2202 4-Conductor Terminal Block, 1.29 in L x 0.20 in W x 2.75 in H, Polyamide
Part Number # 2202-1405
SKU # 2404135
$2.92 / Each
Typical price:$3.16 / Each
Wago 2202-1405 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2202-1405 |
| SKU #: | 2404135 |
| Series: | 2202 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 4-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 2.75 in |
| Length: | 1.29 in |
| Width: | 0.20 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04055143852081 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$2.92 / Each
Typical price:$3.16 / Each
Quantity:
- WAGO, 2202-1405, Terminal Block, 4-Conductor, Series: 2202, 1.29 in Length, 0.20 in Width, 2.75 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2202-1405 Application
Suitable for Ex e II applications2202-1405 Standards
IEC 60947|UL 60079|IEC 60079|CNCA-C23-01|RoHS CompliantSKU #2404135Part Number #2202-1405UNSPSC39121410UPC04055143852081
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

