Part Number # 2202-1611
SKU # 2396261
2202-1611
WAGO 2202-1611 2-conductor fuse terminal block
Part Number # 2202-1611
SKU # 2396261
$8.89 / Each
Typical price:$10.70 / Each
Wago 2202-1611 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2202-1611 |
| SKU #: | 2396261 |
| Series: | 2202 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 2-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 2.60 in |
| Length: | 2.26 in |
| Width: | 0.24 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04055143907910 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$8.89 / Each
Typical price:$10.70 / Each
Quantity:
- WAGO, 2202-1611, Terminal Block, 2-Conductor, Series: 2202, 2.26 in Length, 0.24| in Width, 2.60 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2202-1611 Standards
UL 60079|IEC 60079|CNCA-C23-01|RoHS CompliantSKU #2396261Part Number #2202-1611UNSPSC39121410UPC04055143907910
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

