Part Number # 2216-1301
SKU # 2358297
2216-1301
WAGO 2216-1301 TOPJOB S feedthrough terminal block with Push-buttons
Part Number # 2216-1301
SKU # 2358297
$8.22 / Each
Typical price:$8.90 / Each
Wago 2216-1301 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 2216-1301 |
| SKU #: | 2358297 |
| Series: | 2216 |
| Suitable For Use With: | Terminal Block |
| Type: | 3-Conductor |
| Country of origin: | DE |
| Height: | 3.62 in |
| Length: | 1.46 in |
| Width: | 0.47 in |
| UNSPSC: | 39121410 |
| UPC: | 04055143732789 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$8.22 / Each
Typical price:$8.90 / Each
Quantity:
- WAGO, 2216-1301, Terminal Block, 3-Conductor, Series: 2216, 1.46 in Length, 0.47 in Width, 3.62 in Height, Polyamide, For Use With: Terminal Block
2216-1301 Standards
RoHS CompliantSKU #2358297Part Number #2216-1301UNSPSC39121410UPC04055143732789
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

