Part Number # 750-514
SKU # 356115
750-514
WAGO 750-514 2-channel relay output
Part Number # 750-514
SKU # 356115
$129.93 / Each
Wago 750-514 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 750-514 |
| SKU #: | 356115 |
| Dimensions: | 3.937 in H x 0.472 in W x 2.748 in D |
| Input Voltage: | 125 V AC |
| Series: | 750 |
| Input current: | 0.5 A |
| UNSPSC: | 32151702 |
| UPC: | 04045454393489 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$129.93 / Each
Quantity:
- WAGO, 750-514, Series: 750, 125 V AC Input, 0.5 A Input Current, Light Gray, 3.937 in H x 0.472 in W x 2.748 in D Dimensions
750-514 Application
For marine applications750-514 Standards
RoHS Compliant,No Exemption|IP20|IEC 60068-2-6|IEC 60068-2-27|EN 61000-6-2|IEC 60068-2-42|IEC 60068-2-43|IEC 61131-2SKU #356115Part Number #750-514UNSPSC32151702UPC04045454393489
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

