Part Number # 787-1021
SKU # 2288201
787-1021
WAGO 787-1021 EPSITRON COMPACT power supply
Part Number # 787-1021
SKU # 2288201
$225.18 / Each
Wago 787-1021 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1021 |
| SKU #: | 2288201 |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 2.323 in |
| Height: | 3.504 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04050821498018 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$225.18 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1021, 1-Phase, 300 V Input, 12 V DC Output, 47 to 63 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 3.54 in Width, 2.323 in Depth, 3.504 in Height
787-1021 Application
Ideal for distribution boards/boxes , Suitable for both parallel and series operation787-1021 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Overhead mounting is possible with derating
787-1021 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|UL 60950-1|UL 508|DNV|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2288201Part Number #787-1021UNSPSC43232306UPC04050821498018
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

