Part Number # 787-1621
SKU # 2344493
787-1621
WAGO 787-1621 EPSITRON CLASSIC power supply
Part Number # 787-1621
SKU # 2344493
$245.11 / Each
Wago 787-1621 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1621 |
| SKU #: | 2344493 |
| Frequency Rating: | 44 to 66 Hz |
| Input Voltage: | 300 V |
| Depth: | 4.685 in |
| Height: | 3.543 in |
| Width: | 2.04 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04055143060479 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$245.11 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1621, 1-Phase, 300 V Input, 12 V DC Output, 44 to 66 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 2.04 in Width, 4.685 in Depth, 3.543 in Height
787-1621 Application
Suitable for both parallel and series operation , suitable for EMC 1 in conjunction with 787-980 Filter Module787-1621 Item Features
- Switched-mode power supply
- Natural convection cooling when horizontally mounted
- Bounce-free switching signal (DC OK)
- Electrically isolated output voltage (SELV)
787-1621 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 60335-1|UL 60950-1|UL 508|DNV|SEMI F47|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2344493Part Number #787-1621UNSPSC43232306UPC04055143060479
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

