Part Number # 787-1675
SKU # 2330036
787-1675
WAGO 787-1675 Power supply
Part Number # 787-1675
SKU # 2330036
$455.83 / Each
Typical price:$470.30 / Each
Wago 787-1675 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-1675 |
| SKU #: | 2330036 |
| Frequency Rating: | 44 to 66 Hz |
| Input Voltage: | 372 V |
| Depth: | 5.335 in |
| Height: | 5 in |
| Output voltage: | 24 V DC |
| Width: | 2.36 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04050821502616 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$455.83 / Each
Typical price:$470.30 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-1675, 1-Phase, 372 V Input, 24 V DC Output, 44 to 66 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 2.36 in Width, 5.335 in Depth, 5 in Height
787-1675 Application
For use in control cabinets787-1675 Item Features
- Switched-mode power supply with integrated charger and controller for uninterruptible power supply (UPS)
- Potential-free contacts provide function monitoring
- Buffer time can be set on site via rotary switch
- Parameter setting and monitoring via RS-232 interface
- Natural convection cooling when horizontally mounted
787-1675 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 61558-2-16|UL 60950|UL 508|DNV|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2330036Part Number #787-1675UNSPSC43232306UPC04050821502616
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

