Part Number # 787-845
SKU # 2351269
787-845
WAGO 787-845 EPSITRON PRO Power supply
Part Number # 787-845
SKU # 2351269
$962.66 / Each
Wago 787-845 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 787-845 |
| SKU #: | 2351269 |
| Input Voltage: | 780 V |
| Depth: | 7.047 in |
| Height: | 6.732 in |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04050821226437 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$962.66 / Each
Quantity:
- WAGO, 787-845, 3-Phase, 780 V Input, 48 V DC Output, 50 to 60 Hz Frequency, DIN Rail Mounting, 3.03 in Width, 7.047 in Depth, 6.732 in Height
787-845 Application
Suitable for both parallel and series operation787-845 Item Features
- Switched-mode power supply with PowerBoost and TopBoost
- Switch off the output and minimize power consumption via stand-by input
- Output monitoring via DC OK contact
- Natural convection cooling when horizontally mounted
787-845 Standards
EN 61010-1|EN 61010-2-201|EN 61204-3|EN 61558-2-16|UL 60950|UL 508|RoHS Compliant|CE|IP20SKU #2351269Part Number #787-845UNSPSC43232306UPC04050821226437
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

