Part Number # 788-515
SKU # 1190840
788-515
WAGO 788-515 Data Base User Interface And Query Software
Part Number # 788-515
SKU # 1190840
$29.16 / Each
Wago 788-515 Key Features
| Brand: | Wago |
|---|---|
| Part Number # : | 788-515 |
| SKU #: | 1190840 |
| Amperage Rating: | 8 A |
| Dimensions: | 3.386 in H x 0.591 in W x 2.126 in D |
| Enclosure Type: | IP20 |
| Indicator: | Red LED |
| Temperature Rating (Degrees F): | -25 to 50 deg C |
| Connection type: | Push-In |
| Mounting type: | 35 mm DIN Rail |
| UNSPSC: | 43232306 |
| UPC: | 04045454389512 |
Buy Now Pay Later
Get 30 days to pay with Net 30 Terms. Apply Now.
$29.16 / Each
Quantity:
- WAGO, 788-515, Relay Module, 115 V AC, 8 A, Red LED Indicator, -25 to 50 deg C, Push-In Connection, IP20 Enclosure, 35 mm DIN Rail Mounting, Gray, 3.386 in H x 0.591 in W x 2.126 in D Dimensions
788-515 Standards
EN 61010-2-201|EN 61810-1|EN 61373|UL 508|DNV|RoHS Compliant|IP20SKU #1190840Part Number #788-515UNSPSC43232306UPC04045454389512
Image provided may only be a representation of final product and may include optional equipment

