Part Number # XT2HU3125BFF000XXX
SKU # 2336517
XT2HU3125BFF000XXX
ABB XT2HU3125BFF000XXX Molded Case Circuit Breaker
SKU # 2336517
ABB XT2HU3125BFF000XXX Key Features
| Brand: | ABB |
|---|---|
Quantity:
- ABB, XT2HU3125BFF000XXX, Molded Case Circuit Breaker, Low Voltage, Series: Tmax XT, 600/690 VAC, 125 A, 50/60 Hz Frequency, 25 kA Interrupt, XT2 125A Frame, Electronic Trip, 625 to 1250 A Trip, 3 Pole, Front Line/Load Side Connection, Double Insulated Insulation, -13 to 158 deg F, 5.12 in H x 3.54 in W x 3.25 in D Dimensions
XT2HU3125BFF000XXX Application
- F front terminals, no lugs installed on line and load side termination (top/bottom)
- Frame XT2 to 125 A, 600 V (UL)/160 A (IEC), 690 V thermal magnetic and electronic protection